Gdańsk pod żaglami wiedzy

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa 3 Edukacja, Działanie 3.2 Edukacja ogólna, Poddziałanie 3.2.1 Jakość edukacji ogólnej.

Projekt realizowany jest przez Gminę Miasta Gdańska, w partnerstwie ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska.
Okres realizacji projektu: 01.03.2021 – 30.06.2023
Łączna wartość projektu wynosi 2 012 214 zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa – 1 911 603,30 zł.

Projekt skierowany jest do 1276 uczniów z 25 szkół podstawowych i 60 nauczycieli. Celem projektu jest poprawa jakości edukacji ogólnej poprzez zwiększenie liczby uczniów podnoszących kompetencje kluczowe w zakresie edukacji morskiej i żeglarskiej m.in. poprzez udział w szkolnych i międzyszkolnych kołach edukacji morskiej, zajęciach z doradcą zawodowym, zajęciach i obozach żeglarskich, a także nauczycieli – poprzez udział w warsztatach wprowadzających do edukacji morskiej i żeglarskiej, poszerzających kompetencje w zakresie wykorzystania treści edukacji morskiej w nauczaniu, oraz szkoleniach żeglarskich.

Działania projektowe można śledzić na Facebook’u: https://www.facebook.com/edukacjamorska