Gdyńskie Święto Harcerskie – festyn rodzinny

Gdyński Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego organizuje niezwykłe harcerskie przedsięwzięcie, które odbędzie się z okazji tegorocznego Dnia Dziecka w sobotę 1.06.2013 r., w Stanicy Harcerskiej im. Gen. Roberta Baden – Powella i na Skwerze Arki Gdynia w Gdyni przy ul. B. Prusa. Pod patronatem Prezydenta Gdyni – Wojciecha Szczurka, w tym dniu w godzinach 10.00 – 18.00, odbędzie się Gdyńskie Święto Harcerskie – festyn rodzinny dla dzieci, młodzieży i wszystkich mieszkańców Gdyni, w którym udział będą mogły wziąć całe rodziny. Nasze przedsięwzięcie wpisuje się w realizowany obecnie przez Miasto Gdynię program „Gdynia Rodzinna”.
Wstęp wolny.

Chcemy podczas festynu przybliżyć młodym ludziom harcerstwo, jako atrakcyjną i pozytywną formę spędzania wolnego czasu, pokazać naszą działalność w Gdyni. W tym dniu Stanica Harcerska będzie otwarta – pierwszy raz w historii będzie można zwiedzić i obejrzeć niedostępne na co dzień pomieszczenia i podziemia, w których kryją się ślady mrocznych tajemnic przeszłości. Festyn przygotowują zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy i seniorzy z nieodłączną pomocą Przyjaciół Harcerstwa.

Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, między innymi:

• trzy trasy w Parku Linowym „Góra Harców” (razem z Akademią „Przygoda”),
  • ścianka i siatka wspinaczkowa,
  • specjalne pokazy Harcerskiego Filmu Paradokumentalnego „Gdyńscy Harcerze podczas II Wojny Światowej” o tym, jak harcerze uratowali Gdynię od wojennych zniszczeń,
  • możliwość obejrzenia wszystkich kronik Hufca Gdynia od 1956 roku,
  • możliwość zwiedzania specjalnie zbudowanego obozu harcerskiego,
  • harcerska wystawa mobilna „15-Stu w Biegu”,
  • harcerska kawiarenka na tarasie z widokiem na morze,
  • harcerskie gry, zabawy i zajęcia w grupach wiekowych i dla całych rodzin, konkurencje zespołowe – narty zespołowe, figura A, młot zespołowy, ładunek promieniotwórczy,
  • prezentacja wyprawy „Nie ma rzeczy niemożliwych – Korona Gór Polski” nagrodzonej Nagrodą Specjalną KOLOSY 2007,
  • prezentacja Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych,
  • pokazy harcerskiej mody obozowej,
  • wystawa obrazująca życie drużyn i działalność hufca,
  • strzelnice (łuki, wiatrówki, ASG, paintball),
  • harcerska kuchnia polowa, w niej m. in.: grochówka i herbata z kuchni polowej, podpłomyki, kiełbaski, ziemniaki i tosty z ogniska, herbata ziołowa,
  • wojskowy tor przeszkód zawody na czas,
  • historyczna i cebulowa Impreza na Orientację (InO),
  • żeglarskie atrakcje: budowa jachtu, kącik szantowy, morskie gry planszowe, łowienie jabłek z miski, księga gości na żaglu, nauka sprzętu żeglarskiego, przepompowywanie wody,
  • nauka rozpalania ogniska, maskowania, malowania twarzy, posługiwania się wykrywaczem metalu,
  • nauka gry na gitarze,  posługiwania się telefonami polowymi,
  • harcerskie kartki pocztowe.

Wszystkich gorąco i serdecznie zapraszamy do udziału
w Gdyńskim Święcie Harcerskim
1 czerwca 2013 roku w godz. 10.00 – 18.00 !

Komenda Hufca ZHP Gdynia