Harcmistrzyni Danuta Torlińska odeszła na wieczną wartę

Z przykrością informujemy, iż w dniu 21 lutego 2020 r. odeszła na wieczną wartę hm. Danuta Torlińska – Honorowa Instruktorka Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich.

Harcmistrzyni Danuta Torlińska urodziła się 12.12.1959 r. w Pucku. Była nauczycielką języka polskiego, harcerką i instruktorką, początkowo w hufcu ZHP Władysławowo, a po reorganizacji w Morskim Hufcu ZHP Puck.

Już jako licealistka prowadziła drużynę zuchową przy Szkole Podstawowej we Władysławowie, a po studiach drużynę harcerską. W 2007 r. założyła drużynę harcerską przy Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku, która prężnie się rozwijała.

Dh. Danka dzięki swojemu zaangażowaniu i nietuzinkowej osobowości potrafiła zarazić młode pokolenie duchem harcerskiej przygody i wpleść w ich życie harcerskie ideały.

Dh. Danuta była inicjatorką i pomysłodawczynią wielu ciekawych przedsięwzięć. Między innymi dzięki jej zaangażowaniu 32 GDH rozpoczęła kampanię bohater, która zakończona została nadaniem drużynie imienia Generała Józefa Hallera i uroczystym wręczeniem aktu nadania przez przewodniczącego Związku Harcerstwa Polskiego hm. Adama Massalskiego w obecności senatora Piotra Andrzejewskiego.

Dh. Danka angażowała się każdego roku w cykliczne imprezy chorągwiane i hufcowe. Jej drużyna obecna była zawsze na chorągwianym rajdzie RODŁO, na hufcowym zlocie ABRAHAM z okazji święta 11 listopada, na zlocie Zaślubinowym z okazji rocznic Zaślubin Polski z Morzem.

Dzięki zaangażowaniu drużynowej 32 GDH dołączyła do grona Drużyn Grunwaldzkich. Dh. Danka wraz ze swoją drużyną zdobywała najwyższe trofea we Współzawodnictwie Grunwaldzkim – I miejsce na najlepszą kronikę i prestiżowe wyróżnienie – Buławę Grunwaldzką. Dzięki niej drużyna co roku bierze udział w Zlocie Grunwaldzkim i w zimowych sejmikach WDG.

Otrzymała liczne wyróżnienia, w tym medal – Zasłużony Instruktor Chorągwi Gdańskiej ZHP, Srebrny Krzyż „Za zasługi dla ZHP”, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Grunwaldzką Honorowa Odznaka Instruktorska, Ogólnopolska Odznaka Hallerczyk ZHP – błękitna podkładka, odznaka Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich – Znak Zawiszy.

Część jej pamięci!