Honorowa Nagroda WIERZYCZANKA 2020 dla Hufca Starogard Gdański

20 czerwca 2021 r. podczas uroczystej Gali Wierzyczanek 2020 otrzymaliśmy Honorową Nagrodę Prezydenta Miasta Starogard Gdański “Wierzyczanka 2020”.

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak wręczył nagrodę za wyraźny wkład w wychowanie młodego pokolenia starogardzian w duchu przyjaźni i braterstwa. Nagrodę odebrała Komendanta Hufca, hm. Angelika Siemieńska.

– Rok 2021 to rok, w którym świętujemy 100-lecie Harcerstwa Starogardzkiego. 14 kwietnia powołano 1 Starogardzką Drużynę im. gen. Tadeusza Kościuszki przy Gimnazjum Powszechnym. Wiele pokoleń zuchów, harcerzy i instruktorów wędrowało ścieżkami naszego miasta. Dzięki tej sztafecie młodzi starogardzianie mają nadal możliwość działania w gromadach i drużynach. Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim, zarówno harcerzom i instruktorom, jak i naszym przyjaciołom. Harcerzom dziękuję za wszystkie lata służby, której wyznacznikiem jest Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie. Przyjaciołom dziękuję za wszystkie działania stwarzające przestrzeń dla działalności harcerskiej. Dziękuję władzom Miasta Starogard  i Powiatu Starogardzkiego ogłoszeniem 2021 roku Rokiem Harcerstwa Starogardzkiego i za wielką przychylność dla naszych działań. To dla nas bardzo ważne, że doceniacie nasz wkład w wychowanie kolejnych pokoleń młodych ludzi. Dziękuję za każde najmniejsze działanie, za ciepłe słowo, za uśmiech na co dzień i każdą pomoc. To dzięki wam wszystkim mamy chęci do dalszego działania, mamy zapał na kolejne 100 lat – powiedziała harcmistrzyni Angelika Siemieńska.