Hufiec Sopot wyróżniony w konkursie

Podczas X Sopockich Targów Organizacji Pozarządowych Hufiec ZHP Sopot zdobył wyróżnienie Prezydenta Miasta Sopotu w konkursie „Sopockie Serce” dla najaktywniejszej organizacji pozarządowej. Sopockie Targi Organizacji Pozarządowych odbyły się już po raz 10. Ich organizatorami są: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, przy współpracy ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Hufiec Sopot, Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Sopockim Centrum Wolontariatu.

Fot. Dariusz Szczecina
Podczas festynu zaprezentowało się 69 różnych organizacji pozarządowych. Sopocianie mieli okazję dowiedzieć się czym są tego typu stowarzyszenia oraz zapisać się do nich. Uczestnicy festynu reprezentowali  12 sfer tematycznych, z czego w tym roku najliczniej przybędą organizacje działające w obszarze przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, edukacji, ochrony i promocji zdrowia, pomocy rodzinom w trudniej sytuacji życiowej, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, a także kultury i sztuki.

Co roku Hufiec ZHP Sopot na swoim stoisku promuje działalność harcerską. Można było spróbować zjazdów na

Fot. Dariusz Szczecina

linach, przejść przez tajemniczy labirynt, zagrać w grę chodnikową, sprawdzić się w resuscytacji krążeniowo – oddechowej, zjeść smaczne ciasto oraz dowiedzieć się,  jak trafić do sopockich drużyn i gromad. Inspektorat Ratowniczy Hufca ZHP Sopot odpowiadał za zabezpieczenie medyczne imprezy.

phm. Marta Bednarska
Komendantka Hufca ZHP Sopot