Informacja o silnym wietrze

Szanowne Druhny, Szanowni Druhowie!

W sobotę (19 lutego) w ciągu dnia prognozowane jest występowanie w województwie pomorskim bardzo silnego wiatru o prędkości nawet 55 km/h w porywach do 125 km/h. Możliwe jest także występowanie burz dodatkowo zwiększających zagrożenie. Wiatr o takiej sile jest w stanie porywać duże przedmioty i łamać duże gałęzie drzew, dlatego stanowi poważne niebezpieczeństwo dla osób przebywających na zewnątrz.

W związku z prognozowanym zagrożeniem pogodowym gorąco zachęcam do organizowania w sobotę aktywności harcerskich tylko w pomieszczeniach lub całkowitego ich odwołania, tak aby Wasi harcerze i harcerki nie musieli przebywać na zewnątrz w czasie występowania zagrożenia (na przykład przemieszczając się z/do miejsca zbiórki).

Bieżącą i rzetelną informację oraz ostrzeżenia pogodowe znajdziecie na stronach: meteo.imgw.pl i obserwatorzy.info, oraz na profilach na Facebooku: Burza-Alert-IMGW i Sieć Obserwatorów Burz.

pwd. Jakub Lewandowski