Klerycki Krąg Akademicki w Pelplinie

Opiekun: ks. hm. Arkadiusz Ćwikliński
Przewodniczący: dh Mateusz Rzepkowski (e-mail: mateusz.rzepkowski@zhp.net.pl

Charakterystyka

KKA działa od ponad dziewięćdziesięciu lat. Obecnie podlega bezpośrednio pod Chorągiew Gdańską ZHP.
Działa w środowisku akademickim, zrzesza kleryków pelplińskiego Seminarium. Jako tradycję poczytuje sobie przygotowanie i dbanie o obchody dnia wspomnienia bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego, który uczył się i działał jako harcerz w tymże Seminarium. Ponadto KKA stara się dbać o rozwój duchowy i patriotyczny dzieci i młodzieży.
Jego członkami są klerycy, którzy byli harcerzami lub chcą zostać harcerzami. Wiek druhów to minimum 19 lat i starsi. Natenczas Krąg liczy 15 osób, wśród których 6 jest bez przyrzeczenia harcerskiego.
Harcerze spotykają się w harcówce co najmniej raz na miesiąc. Wśród harcerzy z Kręgu można wyróżnić wielorakie zainteresowania, począwszy od poezji, muzyki i gry na gitarze, poprzez kursy ratownictwa przed-medycznego, a skończywszy na technice wspinaczki i wiązania lin.
Krąg jest chętny do działania i realizowania zadań i propozycji programowych Chorągwi Gdańskiej, a także wnieść własną inicjatywę w rozwój harcerstwa.