Konferencja Harcmistrzowska „Harmonia”

Trzecia z czterech konferencji harcmistrzowskich oragnozwana przez Centralną Szkołę Instruktorską ZHP i Szkołę Instruktorską Chorągwi Gdańskiej – Macierzysta Akademia Kształcenia w terminie 10-11 września 2016 roku.

Harcmistrz dba o równowagę w swoim życiu. Potrafi harmonijnie żyć dzieląc swój czas wiedzę i umiejętności między rodzinę, przyjaciół i znajomych, pracę i służbę w harcerstwie. Potrafi dać przykład innym jak sobie dawać radę w trudnych momentach swojego życia. Potrafi zarażać innych swoją radością z dawania innym oraz świadomie dokonuje wyborów życiowych, doraźnie i długoterminowo. Harcmistrz dba o dobrą kondycję swojego ciała. Dba o ruch, higienę, uprawia różne sporty. Harcmistrz zna i stosuje zasady prawidłowego żywienia. Unika zachowań i nawyków niekorzystnych dla zdrowia. Potrafi wykorzystać uprawianie sportu jako okazję do kształtowania umiejętności współzawodnictwa, współpracy, umiejętności wygrywania i przegrywania, umiejętności mierzenia się z własnymi słabościami i ich przezwyciężania, wytrwałości. Wie na czym polega bycie mistrzem w dziedzinie równowagi.