Kurs harcerskich specjalistów ds. promocji i informacji

IDEA KURSU
ORGANIZATORZY
REKRUTACJA
ZAGADNIENIA KURSOWE
INFORMACJE ORGANIZACYJNE

IDEA KURSU

Coraz częściej dostrzegamy w hufcach konieczność umiejętnego promowania naszej działalności w środowisku lokalnym. Organizacje NGO konkurują ze sobą w zdobywaniu wolontariuszy, sympatyków, sponsorów i sojuszników. Nasze działania wymagają wielowymiarowego wsparcia różnych partnerów, a ci zaczną wspierać nas dopiero, gdy dostrzegą naszą organizację. Zaufają zaś nam, gdy będziemy to zaufanie umieli wzmacniać profesjonalnymi działaniami. Prowadzenie tych działań wymaga wiedzy i umiejętności, które będzie można zdobyć na naszym kursie.

Jak zaplanować i przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną hufca i hufcowych wydarzeń? Jak profesjonalnie pracować z dziennikarzami? Jak mówić, aby inni chcieli słuchać? Jak komunikować się wewnątrz hufca, aby skutecznie razem realizować wspólny cel? Te i wiele innych zagadnień pojawi się w programie szkolenia.

ORGANIZATORZY

Kurs organizowany jest we współpracy Wydziału Promocji i Informacji Chorągwi Gdańskiej ZHP i Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji DROGOWSKAZY w ramach projektu "CSR dla NGO"

REKRUTACJA

W szkoleniu przewidziane jest miejsce dla jednego reprezentanta każdego hufca naszej chorągwi. Kandydat musi mieć rekomendację komendanta swojego hufca, gdyż jest lub będzie to osoba odpowiedzialna za promocję i informację w danej wspólnocie. W przypadku niewykorzystania miejsca przez hufiec na kurs będą przyjmowane kolejne osoby z hufców, które zgłosiły już swojego kandydata.

Idealny kandydat powinien:
– mieć swobodę poprawnego wypowiadania się ustnego i pisania w języku polskim
– być osobą o zdolnościach interpersonalnych
– mieć rozeznanie w tematyce Internetu
– być instruktorem ZHP
– mieć rekomendację komendanta swojego hufca.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 3.11.2013 r. i przesłanie go na adres promocja@gdanska.zhp.pl. W przypadku osób niepełnoletnich należy dodatkowo wypełnić i przesłać Zgodę rodziców. Wszelkie pytania prosimy kierować również na ten adres.

O zakwalifikowaniu na kurs i bliższych szczegółach organizacyjnych uczestnicy zostaną poinformowani do 5.11.2013 r.

ZAGADNIENIA KURSOWE

Zajęcia na kursie będą prowadzone przez specjalistów z branży promocji i informacji, dziennikarzy (TVN, TVN 24, Radio Plus) i instruktorów promocji i informacji ZHP.

• Podstawy komunikacji
  • Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna organizacji
  • CSR czyli społeczna odpowiedzialność biznesu
  • Autoprezentacja
  • Umiejętność tworzenia materiałów prasowych
  • Współpraca z mediami
  • Kierunki promocji ZHP
  • Harcerski Internet
  • Aspekty graficzne i estetyczne w promocji
  • Komunikacja podczas kryzysu

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Kurs odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2013 roku w Gdańsku. Uczestnicy powinni przyjechać do Domu Harcerza w Gdańsku w piątek 15 listopada na godzinę 18:00. Zajęcia kończą się w niedzielę 17 listopada o godz. 15:00. Organizatorzy kursu zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie w Domu Harcerza w Gdańsku. Koszt ponoszony przez uczestnika to 25 zł.

Wydział Promocji i Informacji Chorągwi Gdańskiej ZHP
e-mail: promocja@gdanska.zhp.pl
tel. 604 135 578

Projekt finansowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.