Malbork na + – działania społeczne nr projektu RPPM.06.02.02-22-0008/17

Projektu „Malbork na plus – działania społeczne”, RPPM.06.02.02-22-0008/17 jest współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 06. Integracja 06.02. Usługi Społeczne 06.02.02. Rozwój usług społecznych.

Celem głównym projektu jest poprawa warunków życia, aktywizacja i włączenie rodzin z obszaru rewitalizacji poprzez stworzenie trwałych miejsc świadczenia usług społecznych oraz narzędzia pracy z rodzicami i dziećmi ulicy.  Projekt realizuje cele Programu Rewitalizacji dla miasta Malborka na lata 2017-2023 Malbork na +.

Liderem Projektu jest Miasto Malbork, w którego imieniu realizatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Malborku, Partnera projektu Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Gdańską.

W ramach działań realizowanych przez Partnera projektu Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Gdańską utworzona została placówka wsparcia dziennego w formule mieszanej

(opiekuńczej i specjalistycznej) oraz pracy podwórkowej.

Stacja Malbork + Fabryka Cudów dla dzieci w wieku 7 – 15 lat działa przy ul Sienkiewicza 43 w Malborku, prowadzi codzienne zajęcia rozwijające kompetencje uczestników, gwarantuje fachową kadrę oraz ciepły posiłek

Stacja Malbork + Wieża to Klub Młodzieżowych dla osób w wieku 14 – 19 lat, prowadzony przez wychowawcę i steetworkera. Klub czynny jest 6 dni w tygodniu w godz. 15.30 – 20.00. Dla uczestników  klubu prowadzone są warsztaty rozwijające kompetencje minimum raz w tygodniu

Uczestnicy placówek objęci są wsparciem psychologicznym i pedagogicznym w ramach Poradni Rodzina prowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Malborku.