Mini rajd patriotyczny z atrakcjami

W ramach obchodów 93. rocznicy wkroczenia do Kościerzyny Wojsk Polskich zorganizowany został na terenie Wielkiego Klincza i Kościerzyny mini rajd patriotyczny.

W Wielkim Klinczu odbyła się gra terenowa tzw. Quest, gdzie uczestnicy mogli zapoznać z historią i ciekawostkami miejscowości oraz odwiedzić punkty kontrolne Nadleśnictwa Kościerzyna, GOPS i MOPS, kościerskiej Policji. Zaś w Kościerzynie dodatkowo zorganizowany został punkt w Muzeum Ziemi Kościerskiej. Uczestnicy mogli się sprawdzić tam z wiedzy o bezpieczeństwie i regionie.

Ponadto Harcerze z XXIII Drużyny Harcerskiej z Łubiany wraz z mieszkańcami Łubiany po porannej mszy w Kościele pw. Św. Maksymiliana w Łubiane uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 93 rocznicy wkroczenia do Kościerzyny Wojsk Polskich.

Impreza nie mogły by się odbyć, gdyby nie zaangażowanie harcerzy, Leśników z Kościerzyny i Lipusza, ZS, KiT,  MOPS-u i GOPS-u, kościerskich policjantów i strażaków, Kościerskiej Chaty, kościerskiego muzeum, KDK, Miejskiej i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Kruszyw Polskich, Nowej Energii, UNIBUD-u, WIRT-u. Serdecznie dziękujemy uczestniczącym w rajdach oraz organizatorom.

phm. Piotr Kwidziński
Komendant Hufca ZHP Kościerzyna