O Rodle

Harcerski Rajd RODŁO to tradycyjne, harcerskie przedsięwzięcie Chorągwi Gdańskiej ZHP organizowane od 1984 roku przez środowiska harcerskie.
Celem Rajdu jest: propagowanie turystyki: pieszej, rowerowej, wodnej, samochodowej oraz walorów turystyczno-krajoznawczych województwa pomorskiego, rozwijanie zainteresowań i propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia, propagowanie zdobywania Chorągwianej Odznaki Rodło, propagowanie zdobywania Harcerskiej Odznaki Turystyczno-Krajoznawczej oraz odznak turystyki kwalifikowanej PTTK, np. Odznaki Turystyki Pieszej OTP, Kolarskiej Odznaki Turystycznej KOT, Turystycznej Odznaki Kajakowej TOK, Żeglarskiej Odznaki Turystycznej ŻOT itp.

Oczywiście przede wszystkim Rajd Rodło ma dać możliwość wykazania się harcerzom oraz wypełnić ten weekendowy czas niezapomnianą przygodą, nowymi przyjaźniami i energetyczną harcerską zabawą. XXXIII edycja tego elitarnego rajdu odbędzie się w Kwidzynie i jego okolicach. Gospodarz tej edycji – miasto pełne legend i atrakcji do odkrycia. Kwidzyn, miasto niesamowitej ilości rond i wieloletniej tradycji Rodła, którą na każdym kroku można zobaczyć. Tajemniczy akwedukt, zamek i gdanisko i wiele więcej atrakcji czeka na Waszą drużynę podczas XXXIII edycji Rajdu Rodło.