Ostatni złaz kursu przewodnikowskiego TROP Hufca Portowa

Ostatni złaz kursu przewodnikowskiego TROP Hufca Portowa odbył się w wrześniowy weekend 25-27.09  w Domu Harcerza w Gdańsku.

Kuranci zapoznali się m.in. z zagadnieniami bezpieczeńśtwa w ZHP, odkryli czym jest wspólnota i zagłębili się w statut i strategię!

Cału kurs rozpoczął się złazem odbywającym się w ostatni weekend lipca. Pierwsze spotkanie przyszli instruktorzy spędzili w Starym Karpnie, gdzie poznawali tajniki m.in. misji ZHP, metody harcerskiej, psychorozwoju dzieci i młodzieży, czy ciągu wychowawczego, służby i zasad planowania.

Podczas drugiego złazu, w malowniczych okolicach Banina, podczas wędrówki i warsztatów, uczestnicy mieli czas aby pochylić się nad osobistym przykładem instruktora, ale również popracować nad komunikacją.

Ostatnim zadaniem kursantów przed zakończeniem kursu, jest zdobycie znaku służby kulturze oraz znaku służby turystyce- termin zakończenia szacowany jest na ostatni tydzień października.

W ramach kursu kursanci zrealizowali bardzo ciekawe zadania takie jak:

• cykl podcastów o historii i turystyce Gdańska ze specjalistami m.in. Panem Stanisławem Sikorą- prezesem gdańskiego oddziału PTTK oraz Maciejem Badowiczem – historykiem Uniwersytetu Gdańskiego.
  • festyn dla mieszkańców Gdańska „Artystą każdy może być”

Kurs akredytowany jest przez Macierzystą Akademię Kształcenia.

Działanie dofinansowane ze środków Miasta Gdańska w ramach umowy RWB-W/1396/WRS/223/U-W.Bież/2020 oraz w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.