Propozycje Programowo-Metodyczne Zespołu Wychowania Duchowego

„NA SŁOWIE HARCERZA POLEGAJ, JAK NA ZAWISZY”

„Moje Przyrzeczenie nie jest przysięgą ani ślubowaniem.
Przestrzeganie Prawa Harcerskiego jest sprawą mego honoru i źródłem radości, „wędrówką ku szczęściu”.
Za wypełnienie Przyrzeczenia odpowiadam przed własnym sumieniem.
hm. Stefan Mirowski

W tym roku zachęcamy Was do zwrócenia szczególnej uwagi na rozwój zuchów i harcerzy w oparciu o Prawo Zucha i Prawo Harcerskie. Zależy nam na tym, aby wraz ze złożeniem Obietnicy i Przyrzeczenia nie zapominano o nich, ale żeby stanowiły dla drużynowych drogowskazy, które pomogą wychować wartościowych ludzi. Co miesiąc będziemy proponować Wam zbiórkę z jednym z punktów – mamy nadzieję, że wykorzystacie ją w pracy Waszych gromad i drużyn. Jeżeli macie własne pomysły na działania promujące wartości zawarte w Prawie Zucha i Prawie Harcerskim – podzielcie się nimi z nami.

W rozpoczynającym się roku harcerskim planujemy również:
  • 25- 27 października 2013 – „Wędrówki z Druhem Wickiem” (zakończenie w Pelplinie)
  • listopad/grudzień (Adwent) – Propozycja Programowa „Betlejemskie Światło Pokoju”
  • 11 stycznia 2014 w Gdańsku – Dzień Patrona – Gra przybliżająca postać bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
  • czerwiec 2014 – biwak podsumowujący Propozycję Programową „Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy”

Jeżeli macie pomysły na działania „wzmacniające ducha” zuchów, harcerzy i instruktorów, potrzebujecie wsparcia lub chcecie po prostu porozmawia… zapraszamy do kontaktowania się z nami: zwd.gdanska@zhp.net.pl

Zespół Wychowania Duchowego
Chorągiew Gdańska ZHP