Rozśpiewany Bytów

28 listopada w Bytowskim Centrum Kultury odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej. Wzięły w nim udział prawie wszystkie drużyny Bytowskiego Hufca. Można było wysłuchać występów drużyn, gromad oraz tych najodważniejszych – solistów.
Chętnych na śpiewanie przed publicznością zgromadzoną w sali kinowej nie brakowało, a wesołe melodie przypomniały niejednemu czas letnich wędrówek, ognisk harcerskich i wspólnego biwakowania na łonie natury. Mimo, iż impreza odbyła się w formie konkursu wielu słuchaczy śpiewało wspólnie z wykonawcami stojącymi na scenie.

W tym roku w kategorii dzieci do lat 10 zwyciężyła 7 Bytowska Gromada Zuchowa „Leśne Ludki”, natomiast w kategorii powyżej 10 lat 33 Bytowska Drużyna Harcerska „Przyzwoici”. Po raz pierwszy pojawili się również chętni do udziału w konkursie soliści, i w tej kategorii zwyciężyła Jagoda Bejnerowicz z 43 Parchowskiej Drużyny Harcerskiej „Zakorzenieni”.

Emocje i trema związana z występem na „prawdziwej” scenie nie zepsuła jednak humorów i dobrej zabawy, a dzięki wspólnemu muzykowaniu zuchy i harcerze mieli okazję spotkać się i nawiązać nowe znajomości. Miejmy nadzieję, że za rok w festiwalu weźmie udział jeszcze więcej gromad i drużyn harcerskich, a widownia zapełni się miłośnikami harcerskich melodii.

Impreza została sfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Bytowie, Gminy Bytów oraz Komendy Hufca ZHP Bytów. Serdecznie dziękujemy!

pwd. Katarzyna Łasińska
Komenda Hufca ZHP Bytów