Ruszyły zgłoszenia na XVIII Zlot Westerplatte

Czym jest Zlot Westerplatte? Zlot Westerplatte – harcerskim ogólnopolskim zlotem drużyn, których tradycje związane są z Westerplatte. Przez kilka ostatnich dni sierpnia drużyny uczestniczące w zlocie poznają Gdańsk i Westerplatte – poprzez gry terenowe, gry fabularne, zajęcia i warstzaty. Podsumowaniem Zlotu są uroczystości na zachodnim przyczółku oraz apel poległych o 4.45, których Hufiec Gdańsk-Portowa jest współorganizatorem wraz z Miastem Gdańsk. Zlot podzielony jest na trasy, czyli oddzielne pod względem programowym części – w zależności od wieku uczestników.

Dlaczego warto przyjechać?

Zlot Westerplatte to wspaniała okazja na poznanie naszej historii w ramach ciekawych gier terenowych. Kilka dni obfitych w atrakcje spędzone w gronie wspaniałych ludzi sprawia, że historia staje się przyjemna! Dodatkowo będziesz miał/a okazję brania udziału w uroczystościach których z pewnością nie zapomnisz.

Nie czekaj już dłużej! Zaproponuj wyjazd swoim znajomym!

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej Zlotu: http://www.westerplatte.zhp.pl/

phm. Katarzyna Musyt
Hufiec ZHP Gdańsk-Portowa