„Scouts Team Kwidzyn” na 7. Biegu Papiernika

W sobotę 21 maja 2016 r. 3385 zawodników ukończyło VII Kwidzyński Bieg Papiernika – to kolejny rekord frekwencji w tej imprezie. W tym roku pobity został również rekord trasy. Najwiekszą dumą dla harcerskiej braci z Kwidzyna był udział harcerskiego, 25 – osobowego teamu biegowego pod nazwą "Scouts Team Kwidzyn" na czele z druhem komendantem. Startować można było od 16 roku życia. Do pokonania była 10 km trasa. Czas drużyny to 03:13:53 (Za wynik końcowy drużyny uznawało się sumę czterech najlepszych czasów netto osiągniętych przez jej zawodników, w tym minimum jednego przedstawiciela płci przeciwnej) Druh Stanisław Dąbrowski z 3 KDH im Powstańców Warszawskich zajął 2 miejsce w kategorii M16 z czasem 38;26 i 6 miejsce w klasyfikacji "Najlepsi kwidzynianie". Zwycięzca , Marokańczyk Abderrahim Elasri pokonał 10-kilometrową trasę w czasie 29 minut 35 sekund. Naszym i pozostałym biegaczom dzielnie kibicowali druhny i druhowie z 7KDH, 29KSDH oraz 4DH .
Dziękujemy bardzo!
hm. Dorota Łoś