Słupski Jarmark Gryfitów po harcersku

Jarmark Gryfitów to organizowana przez Muzeum Pomorza Środkowego letnia impreza plenerowa, odbywająca się w każdą niedzielę wakacji w Słupsku. Jarmark Gryfitów jest połączeniem tradycji historycznych jarmarków ze współczesną prezentacją kulturalną.

To nie tylko stoiska z różnymi skarbami, ale także spotkania z artystami, występy i widowiska.W ostatnia niedzielę tegorocznych wakacji, 30 sierpnia odbył się Jarmark Gryfitów po harcersku. Pwd. Joanna Rutkowska zorganizowała plenerową akcję promującą pasję naszego życia.

Nadrzędnym celem było pokazanie mieszkańcom miasta, że harcerstwo wciąż jest interesujące i każdy może odnaleźć tu swoje miejsce. W programie imprezy znalazły się koncerty harcerskich wykonawców – 15stej Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Muszelki”, dh. Eweliny Boguckiej i naszych gości – Grupy Muzycznego Wsparcia z Gdańska.

Przez cały czas trwania imprezy otwarte były stoiska prezentujące harcerskie techniki – pionierkę, łączność, terenoznawstwo, samarytankę – to dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Joannici Słupsk. Każdy mógł podjąć się wyzwania i zdobyć sprawność „Przyjaciela harcerstwa” wykonując określone zadania dotyczące każdej z technik.
Poza gośćmi Jarmarku licznie pojawili się także słupscy harcerze chcący spotkać się i wesprzeć działania dh. Asi. Zaszczycił nas także swoją obecnością Komendant Chorągwi Gdańskiej hm. Artur Glebko wspierając Jarmark nagrodami dla dzieci. Trzeba przyznać, że cel został osiągnięty i chętnych do przyłączenia się do drużyn było sporo! Pozostało czekać na pierwsze zbiórki naborowe, do zobaczenia wkrótce!

pwd. Joanna Król
Hufiec Ziemi Słupskiej