Spartakiada Sportów Obronnych w Bytowie

W ubiegłą sobotę 15 października ponad 60 harcerzy, zuchów i osób niezrzeszonych wzięło udział w kolejnej już edycji Harcerskiej Spartakiady Sportów Obronnych organizowanej przez Hufiec ZHP Bytów.

W tym roku podczas sobotniego popołudnia na bytowskiej smolarni zebrało się rekordowa liczba osób. Nie były to tylko zuchy czy harcerze, ale również i osoby całkowicie nie związane z harcerstwem. Przez niecałe trzy godziny z uśmiechem na twarzy mimo chłodnej pogody rywalizowali między sobą w różnych kategoriach wiekowych. Udział można było wziąć w dwóch konkurencjach: rzut granatem, który sprawdzał celność i koordynację ruchową oraz coś dla osób, które mają sokole oko – strzelanie z wiatrówki. W między czasie można było skorzystać z ogniska rozpalonego przez harcerzy i zjeść ciepłą kiełbaskę. Każdy również dostał coś słodkiego, aby nie zabrakło mu energii i dobrego humoru.

W tym roku organizacji cyklicznej imprezy podjęła się 13. Drużyna Harcerska "Pozytywnie zakręceni" im. Roberta Baden-Powella, z drużynową phm. Angeliką Wroną na czele zaczynając od akcji promocyjnej, aż po samo wydarzenie. Cała drużyna włożyła mnóstwo pracy w przygotowanie plakatu, ulotek, roznoszeniu ich oraz zachęcaniu osób niezrzeszonych do wzięcia udziału. Patrząc na frekwencję imprezy, zrobili kawał dobrej roboty!

Partnerem tego wydarzenia był Strzelecki Klub Sportowy STRZELCY Bytów, który udostępnił nieodpłatnie strzelnicę, za co serdecznie dziękujemy.

Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Bytowskiego.

Wyniki rywalizacji oraz więcej zdjęć pod adresem www.facebook.com/ZhpHufiecBytow

Z harcerskim pozdrowieniem,
pwd. Katarzyna Łasińska