Start Hufca Kościerzyna

Pod koniec września harcerze naszego hufca spotkali się na starcie roku harcerskiego w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. W piątek 26 września  zaczęliśmy nasze harcowanie od ogniska, podczas którego dyrektor ośrodka przekazał na ręce komendantki hufca klucz do Garczyna. W czasie trwania ogniska wspominaliśmy postać św. Jana Pawła II, który był bardzo życzliwy skautom.
Sobotę rozpoczęliśmy od zaprawy porannej i przygotowań do uroczystego apelu. O godz. 11.00 rozpoczęła się msza św. Po niej nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej 9. rocznicę wieczornicy poświęconej naszemu papieżowi. Po tych uroczystościach odbył się apel uświetniający 10 rocznicę powstania PCM Garczyn, w którym uczestniczyli harcerze hufca Kościerzyna, władze samorządowe powiatu, miasta i gminy Kościerzyna oraz goście ze Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej oddz. w Gdyni i przedstawiciele służb mundurowych współpracujących ośrodkiem.
Po apelu wszyscy poszliśmy na wojskową grochówkę. Następnie druhny i druhowie przystąpili do rywalizacji drużyn w szeregu konkurencji. Wieczorem odbyło się ognisko, podczas którego wspominaliśmy harcerzy walczących o wolną Polskę podczas II wojny światowej. W niedzielę po mszy św. odbył się apel kończący nasz zlot. Wszystkim to leśne biwakowanie niezmiernie się podobało.
Harcerze 11.11.2014 r. zapraszają wszystkich chętnych do Kościerzyny na VII Pieszy Rajd Niepodległości.

Komendant zlotu phm. Piotr Kwidziński
Hufiec Kościerzyna