Suski finał WOŚP

W czasie 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Sztab WOŚP w Suszu wspólnie z Centrum Sportu i Rekreacji, Suskim Ośrodkiem Kultury i Urzędem Gminy oraz Publicznym Gimnazjum im. Kawalerii Polskiej w Suszu przygotował wiele atrakcji dla mieszkańców Susza i okolic.

Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od Zimowego Turnieju Piłki Nożnej „Gramy dla WOŚP” na Orliku, godzinę później miłośnicy biegania mogli wziąć udział w biegu „Mierzymy Wysoko” wokół Suskiego jeziora. W samo południe,  93 „Morsów” z Ostródy, Iławy, Tczewa, Kwidzyna i Dobrego Miasta weszło do wody podgrzewając atmosferę całego Finału WOŚP. Na hali w CSiR odbyła się Zumba czyli „Taniec rozgrzewaniec”, którym Dyrektor CSiR Pan Jarosław Piechotka wraz z KS „Piechotka Team” zaprezentowali na czym polega kickboxing. Młodsza grupa „kick bokserów” wspierana grupą zawodniczą pokazała okazałe techniki uderzeń oraz kopnięć.

O godzinie 14:20 przyszła pora na pierwszy koncert tegorocznego Finału, Jacek „Elvis” Dymek przypomniał swoim występem mieszkańcom Susza lata 60 gatunkiem muzyki jakim jest Rock and roll. Przed kolejnym koncertem odbył się pokaz walk Grupy Zawodniczej z KS „Piechotka Team”, w której swoje umiejętności pokazali nam aktualni Mistrzowie Świata, zawodnicy mający na koncie występy na zawodowych Galach Kick Boxingu oraz na Zawodowych Galach MMA. Na kolejnym koncercie wystąpił zespół z Iławy „Old and Young” a zaraz po nich „Colorado Band”. Przed ostatnim koncertem przeprowadzona została licytacja rzeczy wartościowych, która zasiliła w dużej mierze konto fundacji. Wieczorem „Drossel” porwał mieszkańców Susza do wspólnej zabawy. Prócz tych atrakcji Sztab WOŚP w Suszu zapewnił dodatkowe atrakcje tj. loteria fantowa, pieczony dzik, kiermasz ciast, grochówka strażacka, wiejskie stoły z lokalnymi produktami, ściankę wspinaczkową, która by nie mogła odbyć się bez dh pwd. Bartosza Głąba oraz wiele innych atrakcji dla najmłodszych. Również tym roku, hasło 24 Finału WOŚP natchnęło organizatorów sztabu do przeprowadzenia rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych, którą poprowadzili harcerze z Harcerskiego Klubu Ratowniczego w Suszu, którzy również dbali o bezpieczeństwo w każdym miejscu gdzie odbywał się finał. Tradycyjnie zakończyliśmy dzień finału Światełkiem do Nieba.

Po mieście, mimo chłodu kwestowało 25 Wolontariuszy, z których to większość uczniowie suskiego gimnazjum. Łącznie Wolontariusze zebrali 17.001,95 zł czym ustanowili nowy rekord dla naszej miejscowości, za rok „Mierząc Wysoko” chcemy go pobić!

Sztab WOŚP w Suszu tworzyli harcerze i zuchy Hufca Malbork z 17 Gromady Zuchowej „Suskie Żabki”, 17 Suskiej Drużyny Harcerskiej, 17 Suskiej Drużyny Wędrowniczej oraz HKR w Suszu.

Więcej informacji z 24 Finału WOŚP w Suszu na Facebooku

dh Kamil Woźniak HO