Tajemnice Rodła

  

 

„Tajemnice rodła”

i

metodyka starszohracerska

 

Czyli jak przeprowadzić w drużynie projekt i nie zwariować, a przy tym znaleźć skarb!?

 

Sposób jest prosty: należy wziąć udział w projekcie, którego realizację rozpoczyna właśnie Referat Starszoharcerski.

 

Kto może to zrobić?

 
Każdy kto: ma problem z wprowadzaniem projektu do pracy drużyny a także każdy kogo drużyna projekty realizuje i lubi. Wszyscy, którzy lubią turystykę i ci, którym przyda się trochę „rozruszać”. Osoby, które dobrze wiedzą czym jest opeancaching ale i ci, którzy zaraz się dowiedzą.
 

Na przyk
ład odwiedzając stronę 
http://opencaching.pl/

.

 
Druhny i druhowie bardzo kreatywni i rządni przygód oraz ci, którzy muszą w sobie te pasję jeszcze odkryć.
 

W sumie wyszło na to, że może to zrobić każdy ale to nic.

 
Na czym to wszystko ma polegać?
 

Trochę to skomplikowane, ale nie zrażajcie si tym.

 
Projekt podzielony jest na 2 etapy.
W pierwszym, każda drużyna, która będzie chciała wziąć udział w tej części, zakłada „kesza” w okolicy, w której pracuje. Robi to zgodnie z instrukcją podaną na stronie opencaching’u, jednak nie wprowadza jej do systemu, lecz przesyła opis na maila projektu, po czym zostanie on wprowadzony, przy pomocy specjalnie utworzonego w tym celu konta. Skrzynki mogą być dowolnej wielkości, nie mogą to jednak być multicache.
Skrzynki można zakładać do 1 marca. Po tym terminie drużyny otrzymają specjalną informację, którą trzeba będzie umieścić w swoim keszu, aby stał się częścią wielkiej mapy skarbu, który odnaleźć będzie można, gdzieś w Sopocie w czasie Rodła 2014.
 

To niestety oznacza, że do skrzynki, trzeba będzie wrócić po jej założeniu! Warto, też wziąć pod uwagę fakt, że po zakończeniu gry o skrzynkę należy dalej dbać lub ją usunąć!

 
Po 21 marca rozpocznie się drugi etap, w czasie którego drużyny będą zdobywać założone przez drużyny skrzynki by dotrzećdo 4 skrzynek założonych przez Referat i w końcu do „Tajemnicy Rodła”.
 

No, ale to już zupełnie inna historia, którą opowiemy innym razem.

 
A jak to wszystko się ma do projektu w drużynie? No cóż, założenie skrzynki może być wyzwaniem i naprawdęświetną zabawą. Idealnie nadaje się też na bazę tak dla pierwszego jaki i kolejnych projektów.
 

Dołączamy gotowe przykłady dokumentacji i planów działań do takich projektów aby ułatwić zadanie wszystkim zainteresowanym. Jak również opis skrzynki- „Tajemnica Rodła”, która stanie się głównym trofeum projektu.

 
Zapraszamy więc do wspólnej zabawy, czekamy na zgłoszenia skrzynek i wszelkie, Wasze pytania pod adresem mailowym: tajemnicarodla@gmail.com
 
Do zobaczenia na drodze po skarb!