VIII ChMnO „Wanoga”

30 kwietnia br. odbyła się kolejna edycja Chorągwianego Marszu na Orientację "Wanoga". Nasz hufiec po raz ósmy był jego organizatorem. Na naszym marszu gościliśmy komendanta Chorągwi Gdańskiej ZHP hm. Artura Glebko, który to przywiózł nam sprzyjającą pogodę do wyprawy. Budową trasy oraz kreśleniem mapy zajął się phm. Ireneusz Czaja, natomiast drukowaniem mapy Bartłomiej Fotta. Trasa miała niecałe 8 km, 18 PK (w tym 4 PK na LOPach).Podstawowym limitem czasu było 270 minut, 70 minut na spóźnienia, a zamknięcie mety następowało po upływie 355 minut od startu. W tym roku wyzwanie podjęło 9 patroli.Wszyscy szczęśliwie wrócili z trasy z uśmiechem na twarzy i plecakiem niezapomnianych wrażeń. Każdy patrol otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz upominki, zaś najlepszy otrzymał w tym roku puchar. Po pokonanych kilometrach i przybyciu na metę czekał na wszystkich ciepły posiłek.
dh. Dorota Skrzyńska
Hufiec ZHP Czarna Woda