Wejherowscy harcerze dla Niepodległej

9.11.2012 r. wejherowscy harcerze wzięli udział w obchodach upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości.

W godzinach wieczornych 70 harcerzy uczestniczyło w żywej lekcji historii, jaką był Apel Poległych. Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce w wejherowskiej kolegiacie, gdzie miała miejsce Msza św. za Ojczyznę. Reprezentacja hufca brała też udział w uroczystej akademii, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie.

Następnego dnia o godz. 11.00 wyruszyły patrole na trasę Marszu Na Orientację "Dla Niepodległej". 11 patroli ( w tym dwa patrole składające się z kadry i Komendy Hufca) z mapami w ręku pokonywało dwie trasy 6 km i 4 km w pobliskim lesie.

Świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości zakończyły się ogniskiem w Harcerskiej Bazie Obozowej "Cedron" .

phm. Zofia Wysocka
Komednantka Hufca ZHP Wejherowo