Wejherowscy harcerze wystartowali

15 września 2012 roku na terenie Harcerskiej Bazy Obozowej "Cedron" harcerze Hufca ZHP Wejherowo im. Partyzantów Kaszubskich zainaugurowali kolejny rok harcerski. W uroczystości uczestniczyła Komendantka Chorągwi Gdańskiej ZHP hm. Hanna Piotrowska.

Uroczysty apel rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego i podniesieniem flagi. Następnie Komendantka Hufca phm. Zofia Wysocka podsumowała Harcerską Akcję Letnią 2012. Przedstawiła także plan pracy i harmonogram imprez, które czekają na brać harcerską w najbliższych miesiącach. Podsumowane zostały również osiągnięcia harcerzy w kursach i szkoleniach.

Podniosłą chwilą było wręczenie Srebrnego Krzyża „Za Zasługi dla ZHP” Pani Halinie Kurpiewskiej, która następnie skierowała kilka ciepłych słów do zebranych. Kolejnym wydarzeniem uroczystości było otwarcie Izby Pamięci znajdującej się w siedzibie Komendy Hufca ZHP Wejherowo. Po przecięciu wstęgi uczestnicy i goście obejrzeli zbiory zgromadzone przez twórców Izby Pamięci.

Na zakończenie spotkania przewidziano mały poczęstunek. Następnie drużynowi i przyboczni wzięli udział w pierwszej w tym roku zbiórce drużynowych.

Ewa Zarychta
Hufiec ZHP Wejherowo