XXVIII Rajd Śladami Przeszłości Gdańska za nami!

W miniony weekend (6 – 8 listopada) w Gdańsku odbył się Rajd Śladami Przeszłości Gdańska – ogólnopolskie harcerskie przedsięwzięcie, organizowane od 28 lat przez Hufiec ZHP Gdańsk-Śródmieście. W tegorocznej edycji, w sześciu przygotowanych trasach, wzięło udział ponad 800 osób. Dzięki zaangażowaniu 52 wolontariuszy udało się zapewnić dzieciom i młodzieży prawie 45 godzin gier, zabaw edukacyjnych, zwiedzania i niesamowitych wrażeń. Mimo pogody wszyscy uczestnicy stawili się na niedzielnym apelu zakończeniowym, gdzie najlepsze patrole otrzymały nagrody i dyplomy.

– Dziękujemy wszystkim za wspólne chwile przy poznawaniu Grodu nad Motławą. Widok uśmiechniętych harcerskich twarzy jest najlepszą nagrodą za naszą ciężką pracę. Już teraz zapraszamy za rok – mówił komendant Rajdu i Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście, phm. Dawid Szymański.

Impreza mająca na celu poznawanie historii miasta i promowanie jego wizerunku, propagowała także takie cechy jak otwartość, solidarność społeczna i radosny patriotyzm.

– Dużo się bawiliśmy i było super! Szkoda, że już musimy wracać do domu – mówiła Maja z 17. Oliwskiej Drużyny Harcerskiej im. Arenda Dickmanna

Na poszczególnych trasach zwyciężyli:
Trasa I – Wszystkie zuchy zawsze zwyciężają
Trasa II – 12 Gdańska Wodna Drużyna Harcerska
Trasa III – 2 Drużyna Harcerska im. dh. L. Zadurskiego
Trasa IV – 101 Tczewska Drużyna Wielopoziomowa "Niezatapialni"
Trasa V – Patrol "Patrol z inaczej kreatywną nazwą"
Trasa VI – Bractwo Zawiszy Czarnego

Gratulujemy i do zobaczenia za rok!

pwd. Magdalena Chacińska
Szefowa Zespołu Komunikacji i Promocji