XXX Rajd z Mikołajem 2014

W tym roku nie było słychać "Jingle Bells", o nie, w tym roku z każdego zakątka dochodziły dźwięki rockowych prób "Święty Mikołaj Band", który po 30 latach wyruszył w jedyną i niepowtarzalną trasę koncertową na podsumowanie swojej kariery.

Jak każdy wie, organizacja trasy koncertowej jest nie lada wyzwaniem, dlatego cały sztab organizacyjny pomagał Mikołajowi i jego zespołowi.
Zuchy rozpoczęły przygotowania od konkursu Mini Playback Show, żeby pokazać Mikołajowi, że "śpiewać każdy może" nawet jeżeli tylko z playbacku. Harcerze aby dostać się do sztabu organizacyjnego, czy też zostać suportem Świętego musieli stanąć oko w oko z krytycznym jury konkursu "The Voice of Scouts" w skład którego wchodzili: Śnieżynka, Bałwan oraz Pani Mikołajowa. . Niestety żadna z ekip nie otrzymała 3x tak, dlatego musieli zacięcie walczyć o "Dziką Kartę", aby móc dalej zmagać się o zwycięstwo uwieńczone występem u boku św. Mikołaja. Ostatecznie on sam je sprezentował  zachwycony własnoręcznie uszytymi przez harcerzy mikołajkowymi skarpetami.

Harcerze Starsi oraz Wędrownicy również mieli swoje "The Voice of Lapan", ale ich jury w składzie Czarna Mamba, raperzy z południa LaMada & DaMala i Rama Tea czyli Rącza Łania byli bardziej przychylnie nastawieni.

Sobota była dniem pełnym wyzwań, zuchy musiały pomóc roztrzepanemu muzykowi, który zgubił nuty do nowej piosenki Mikołaja (a przecież koncert wieczorem i wszystko musi być gotowe!), ułożyć z nich melodię oraz dopasować tekst, a do tego zająć się scenografią i charakteryzacją. Dodatkowo zuchy nakręciły teledysk promujący trasę koncertową "Święty Mikołaj Band", a w ramach przerwy w ciężkiej pracy relaksowały się skacząc na dmuchanym zamku (nic tak nie odpręża!).
Dla harcerzy kolejny dzień przyniósł jeszcze większe zmagania – ponad 20 km marszu, mróz, obiad w warunkach polowych – to wszystko musieli przetrwać  uczestnicy by ostatecznie bawić się na wielkim koncercie św. Mikołaja w sobotni wieczór! Natomiast jako suport wystąpił patrol Sforastra z historią smutnej choinki, która nie znała żadnej świątecznej piosenki.

Ekipy z trasy HSW zmierzyły się z ponad 25 km trasą, ale jak na najstarszych przystało musieli w trakcie marszu zająć się organizacją logistyczną, techniczną i PR-ową koncertu "Święty Mikołaj Band".

Harcerze Starsi i Wędrownicy oprócz zabawy i chodzenia mieli okazję dyskutować na temat spełniania marzeń w każdym wieku, na zorganizowanej przez kadrę trasy HSW wieczornicy.

W sobotni wieczór odbył się jedyny i niepowtarzalny koncert  "Święty Mikołaj Band". Wszyscy uczestnicy jak i cała kadra bawili się świetnie tańcząc i śpiewając do utraty tchu, a bisy zagrane były aż dwa razy!

W niedzielę wszystkie patrole bogatsze o doświadczenie współpracy z samym św. Mikołajem wróciły do domu.

Dodatkowo w Hufcu Sopot zostały wręczone tytuły Najlepszej Drużynowej Gromady Zuchowej roku 2014 – druhnie Paulinie Kwiatkowskiej z 69 SGZ "Nibylandia" oraz Najlepszego Przybocznego Gromady Zuchowej roku 2014 – druhowi Tomkowi Raczyńskiemu z 143 SGZ "Wesołe Tygryski".
pwd. Martyna Radomska
Komendantka Trasy Zuchowej