XXXVII Rajd Rodło

Harcerski Rajd Rodło to tradycyjne przedsięwzięcie naszej chorągwi organizowane od 1984 roku przez środowiska harcerskie działające na terenie województwa pomorskiego. W tym roku, wraz z instruktorkami i instruktorami całej chorągwi, organizacji rajdu podjął się Hufiec ZHP Kościerzyna.

W weekend 24-26 września, harcerki i harcerze wzięli udział w kolejnej, już trzydziestej siódmej, edycji Rajdu Rodło. Celem Rajdu jest propagowanie turystyki pieszej, rowerowej, wodnej oraz walorów turystyczno-krajoznawczych województwa pomorskiego, a także rozwijanie zainteresowań i propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia.

Uczestniczki i uczestnicy na dziesięciu rajdowych trasach, dostosowanych do każdej grupy wiekowej, przemierzyli wiele kilometrów poznając kaszubskie tereny i dowiadując się wielu ciekawostek o naszym terenie. Taki rajd jest też świetną okazją dla harcerek i harcerzy do zdobywania wielu przydatnych sprawności na całe życie.

Dziękujemy każdej instruktorce i każdemu instruktorowi zaangażowanemu w organizację tego ważnego dla naszej Chorągwi, tradycyjnego Rajdu Rodło.

Działanie dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Działanie dofinansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.