Z kulturą i obroną na TY

Podczas dwóch październikowych weekendów odbyły się dwie imprezy harcerskie organizowane przez Hufiec ZHP Bytów. 19 października na strzelnicy LOK na Smolarni odbyła się Harcerska Spartakiada Sportów Obronnych, a 26 października w Bytowskim Centrum Kultury – Festiwal Piosenki Harcerskiej.

W Harcerskiej Spartakiadzie Sportów Obronnych udział wzięło ponad 50 osób, w tym harcerze i osoby niezrzeszone. Uczestnicy strzelali z KBKS-u oraz rzucali granatem. Obie konkurencje były punktowane, a potem sumowane. Najlepsi otrzymali nagrody, a na koniec wszyscy razem ogrzali się przy ognisku jedząc kiełbaski. Zdjęcia można obejrzeć na stronie http://fotobytow.pl/2013/10/28/rekordowa-spartakiada/

W sobotę 26 października w BCK-u odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej. Była to okazja do wspólnego śpiewania oraz pokazania swoich umiejętności nie tylko wokalnych, ale i teatralnych, ponieważ uczestnicy oprócz zaśpiewania piosenki harcerskiej i turystycznej mieli do odegrania scenkę. Obie imprezy zostały zorganizowane przez Komendę Hufca ZHP Bytów w ramach projektów sfinansowanych przez Starostwo Powiatowe w Bytowie.

dh. Katarzyna Łasińska
Hufiec ZHP Bytów