Za nami 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W wielu miastach województwa pomorskiego to właśnie harcerze stanowili trzon sztabów lokalnych. Prawie wszędze udzielali się harcerze z puszkami, ratownicy, wsparcie lokalnych struktur Finału. W jakich miastach to wspaniałe wydarzenie odbywało się przy wsparciu harcerzy? Czekamy również na Wasze relacje!

Hufiec Kościerzyna
11. stycznia 2015 r. harcerze z 23 Drużyny ZHP z Łubiany im. Remusowa Kara jak co roku włączyli się w organizację XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już od godz. 08:00 na ulicach Łubiany kwestowali wolontariusze. Po zbiórce drużyna udała się na wielki finał do Kościerzyny, gdzie można było posłuchać koncertów, jak również zobaczyć światełko do nieba. Harcerze są bardzo wdzięczni za życzliwość  – dzięki państwa zaangażowaniu udało się zebrać  2600 zł!

Hufice Stare Pole i Malbork

REKORD POBITY!
Po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Starym Polu. Tym razem pobiliśmy rekord i wspólnie uzbieraliśmy 15.738,54 zł. Nie byłoby realne zebranie takiej kwoty, gdyby nie ogromny nakład pracy sztabu WOŚP Stare Pole, na czele z phm Natalią Gajor. Ogromne podziękowania należą się Wszystkim wolontariuszom, którzy z wielkim zaangażowaniem wspierali działania Staropolskiego sztabu – bez Was nie byłoby orkiestry.
Miło było nam gościć na naszej scenie harcerzy z Hufca Malbork, dziękujemy również druhowi Bartkowi za zapewnienie alpinistycznych atrakcji. I w tym roku nie zabrakło naszych kolegów z OSP Stare Pole, którzy już od piątku pomagali stroić naszą WOŚPową salę, a w sobotę czuwali nad naszym bezpieczeństwem.
Jak zawsze szkolne klasy zamieniły się w różnorodne kramy, a stoiska przygotowane przez Stowarzyszenia, Koła Gospodyń, GOKIS i Przedszkole urozmaiciły naszą coroczną imprezę.

Hufiec Wejherowo

Jak co roku 11 stycznia 2015r. harcerze z Hufca Wejherowo wzięli udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już od samego rana na terenie Luzina, Strzebielina oraz Choczewa kwestowali nasi wolontariusze.
Nie było chwili wytchnienia, puszki zapełniały się w błyskawicznym tempie. Nikomu nie były straszne mróz i szalejący wiatr. Dzięki ich pracy udało się zebrać bardzo dużą kwotę na rzecz podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Hufiec Bytów

W zeszłą niedzielę jak co roku w Bytowie odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz XXIII graliśmy wspólnie z Orkiestrą i zbieraliśmy pieniądze, które tym razem zostaną przekazane na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.
Tegoroczne atrakcje pryzgotowane przez organizatorów to: przejażdżki konne na rynku, wspinaczka dla każdego, przejażdżki drezynami ręcznymi na dworcu oraz coroczna loteria i licytacja. W tym roku wyjątkowo impreza odbyła się nad Jeziorem Jeleń. Podczas niej można było zakupić coś słodkiego, wypić ciepłą herbatę lub kawę oraz zjeść gorącą zupę.
Po południu zaszczycił nas swoją obecnością zespół Proletaryat, który rozgrzał publiczność w tak chłodną niedzielę.
Mimo złej pogody udało się nam zebrać ponad 35 tysięcy złotych! A będzie tego więcej, ponieważ zostało nam jeszcze kilka puszek do policzenia.
W związku ze złymi warunkami pogodowymi puszczenie Światełka do Nieba zostało przeniesione na nadchodzącą niedzielę (18. stycznia) na dziedziniec bytowskiego zamku. Zaczynamy o godz. 19:00 rozdaniem nagród dla najlepszych szkół i nagród głównych z loterii oraz ciągiem dalszym licytacji.

Czekamy na pozostałe relacje! 😉