Za nami XVI Turniej Antka Cwaniaka

Deszcz, grad i przemoczone buty – czy można sobie wyobrazić mniej przyjemne warunki biwakowe? Na szczęście 180 uśmiechniętych twarzy zuchów, druhów i druhen wyjeżdżających z Choczewa, gdzie w dniach 26-28.10.2018 odbywał się XVI Turniej Antka Cwaniaka pokazuje, że gdy zabawa jest przednia żadna pogoda nie może jej przeszkodzić.

W tym roku zuchy, nie zważając na warunki atmosferyczne, stanęły na wysokości zadania i wraz z elfami odkrywały tajemnice lasu i przyrody – zasadziły własne drzewka, porozmawiały z leśniczym czy odwiedziły stadninę koni. Postanowiły też nie marnować czasu w przerwach na ogrzanie się, dzięki czemu księga leśnych legend wzbogaciła się o nowe historie, a kosmetyczki młodych śmiałków o samodzielnie wykonane mydełka. Z takimi pomocnikami nie musimy się bać o kolejne 100 lat niepodległości, których świętowaniem podsumowaliśmy pełen wrażeń weekend.

Dziękujemy phm. Dorocie Biandze i phm. Dorocie za przygotowanie całego biwaku, jesteście wielkie!

Z harcerskim pozdrowieniem,
phm. Kamila Kubista