Zasady zgłaszania kandydatów na funkcję komendanta chorągwi

Zgodnie z pkt. 33 Ordynacji wyborczej ZHP zgłoszenia kandydata na funkcję komendanta chorągwi może dokonać uczestnik zjazdu z głosem decydującym do Komendanta Chorągwi Gdańskiej ZHP co najmniej 21 dni przed rozpoczęciem zjazdu zwykłego chorągwi. Zgłoszenie to musi zawierać pisemną zgodę kandydata. Komendant Chorągwi niezwłocznie umieszcza informację o kandydatach na stronie internetowej Chorągwi.

Zgłoszenia kandydatów należy składać w wersji papierowej w sekretariacie Komendy Chorągwi Gdańskiej w godzinach jego pracy.

Lista kandydatów na funkcję komendanta chorągwi zostanie zamknięta w piątek 24 października 2014 r. o godz. 23:59.

Zgłoszeni kandydaci są proszeni o złożenie w komisji wyborczej zjazdu wypełnionych i podpisanych ankiet kandydatów, w wersji papierowej, przed rozpoczęciem wyborów komendanta choragwi.