Zostań harcerzem

Chcesz wstąpić do Związku Harcerstwa Polskiego? ZAPRASZAMY!

Najpierw znajdź najbliższą drużynę bądź inną jednostkę, w której chcesz działać. DRUŻYNY działają w HUFCACH, czyli w lokalnych jednostkach organizacyjnych. Listę hufców z podziałem na gminy znajdziesz tutaj, a dane kontaktowe do tego, który Ci odpowiada znajdziesz tutaj.

Gdy już poznasz, która drużyna odpowiada Ci najbardziej lokalizacją oraz metodyką (czyli wiekiem członków), odezwij się do drużynowego. Kontakt możesz dostać od właściwego komendanta hufca.

W samej drużynie złożysz deklarację członkowską, która będzie podstawą przystąpienia do Związku Harcerstwa Polskiego. Twoimi obowiązkami będzie płacenie składek i przestrzeganie Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego, ale tych rzeczy dowiesz się już na miejscu, w drużynie…

Dołącz do 6000 osób w naszym regionie!