50 Spartakiada HDWiŻ zakończona!

W 50. Spartakiadzie Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich wzięło udział 506 uczestników, startujących w 61 patrolach, będącymi reprezentacjami 31 drużyn z 14 Hufców Chorągwi Gdańskiej ZHP.

Jubileuszową Spartakiadę zorganizował Zespół Pilota Chorągwi Gdańskiej razem z Miastem Gdańsk. Samo wydarzenie, które po raz pierwszy po wielu latach w Pucku, odbywało się na Wyspie Sobieszewskiej, odbyło się w ramach Programu Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej przygotowującego harcerzy i mieszkańców do zakładanego Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku.

Rywalizacja była gorąca, przygotowań i bezsennych nocy wiele, ale cel był jeden: wspólne spotkanie, radość i harcerska przygoda w gronie przyjaciół. Poniżej podajemy wyniki współzawodnictwa w poszczególnych pionach.

Harcerze:
I miejsce: 51 WGDH, patrol Meduzy
II miejsce: 18 GDH, patrol Bąbelki
III miejsce: 101 KDH, patrol Sześciornica

Harcerze Starsi
I miejsce: 20 RDS, patrol Fregata
II miejsce: 99 HDW, patrol Szekielki
III miejsce: 15 WGDW, patrol Aringus

Wędrownicy
I miejsce: 20 RDHCzB, patrol Orzeł 7
II miejsce: 99 WDW, patrol Handszpaki
III miejsce: 733 MDH, patrol Dirka

Pierwsza Spartakiada odbyła się w czerwcu 1964 roku i była (tak jak dziś) zawodami żeglarskimi dla drużyn realizujących program wodny i żeglarski – innymi słowy dla drużyn, które spędzają swoje zbiórki i obozy pod żaglami. W tym roku Spartakiada, po wielu latach spędzonych w Pucku, po raz pierwszy w całości odbywa się w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej, a jej zwieńczeniem był uroczysty apel na Zielonym Moście oraz gry i konkursy dla wszystkich chętnych dzieci (nie tylko harcerzy)!

Organizatorzy gorąco dziękuję wspierającej Spartakiadę Fundacji Gdańskiej, Urzędowi Marszałkowskiemu, Polskiemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i piekarni Tradycyjna (tort ważył 50kg!) za wsparcie w jubileuszowej edycji imprezy.

Patronat medialny: Dziennik Bałtycki

Więcej zdjęć na: www.facebook.com/spartakiada.zhp