Drugi złaz Kursu Woodbadge, kierunek: Londyn

„Back to Gilwell, Happy land” śpiewało 13 instruktorów w drodze na drugi złaz kursu Woodbadge, który odbył się w miniony weekend.

Właśnie tam, w Londynie, gdzie 100 lat temu Robert Baden-Powell zorganizował pierwszy kurs dla skautmistrzów, spotkali się pół roku po Kursie Podharcmistrzowskim, aby podsumować działania. Był czas na długie rozmowy, jeszcze dłuższe sesje fotograficzne i wzajemne inspirowanie, ale też na szalone zakupy w scoutshopie oraz wymianę doświadczeń z instruktorkami z Gruzji oraz Argentyny.

Kursanci oczywiście nie wrócili do domu bez zwiedzenia najważniejszych miejsc Londynu. Pałac Buckingham, Muzeum Historii Naturalnej, Galeria Narodowa – wszędzie tam można było ich spotkać. Niektóre kursy to autentyczna przygoda i ten właśnie taki był, za co dziękujemy cudownej kadrze: phm. Wiktorii Guz, hm. Robertowi Kawce, phm. Karolinie Szupiluk, phm. Ani Koter oraz phm. Tomaszowi Papajowi. Do zobaczenia na Woodbageowym szlaku!

Z harcerskim pozdrowieniem,
pwd. Ula Berendt
Uczestniczka kursu

Działanie sfinansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.