Rodzinne Harcowanie Hufca ZHP Rumia – II edycja.

W weekend 4-6.09.20r  na Bazie Obozowej w Potęgowie odbyło się Rodzinne Harcowanie – II edycja.

Dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Miasta Redy organizatorzy mogli zapewnić uczestnikom wiele atrakcji.

Podczas tego weekendu harcerze, zuchy i ich rodziny mogły korzystać w pełni ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje baza. Przygotowano dla rodzin kajaki, żaglówki typu Puck i Optymist oraz sprzęt sportowy. Odbyły się zawody strzeleckie z broni ASG, z wiatrówki oraz strzelanie z łuku. Na obozowisku stanęły dwa tipi Indian preriowych, gdzie odbywały się warsztaty z robienia łapaczy snów. Był punkt z kamuflażu oraz miejsce, gdzie trzeba było zjeść jabłka na sznurku bez pomocy rąk. Uczestnicy wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy oraz z przeciwdziałania uzależnieniom. Dla ceniących relaks zorganizowano strefę chillout z kolorowymi hamakami.

Wieczorem wszyscy zebrali się przy ognisku, by upiec kiełbaski, a potem po harcersku spędzić czas na wspólnym śpiewaniu, pląsaniu oraz grach i zabawach.

Wszystko zostało zorganizowane bezpiecznie,  zapewniono wystarczającą ilość środków do dezynfekcji.

W niedzielne popołudnie, po obiedzie podsumowano wydarzenie na uroczystym apelu. Rozdano nagrody oraz drobne upominki. W obecności komendantki hufca dh hm. Patrycji Jabłońskiej, dh hm. Mariusz Piotrowski przekazał funkcje oraz sznur Komendanta Harcerskiego Szczepu Leśnego Wampum Reda na ręce dh pwd. Konrada Piotrowskiego.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy imprezy mile spędzili czas podczas tego aktywnego weekendu i będą go długo wspominać.