Światło z Betlejem jest już na Pomorzu!

W niedzielę 13 grudnia do Polski dotarło Betlejemskie Światło Pokoju, które harcerze i harcerki należący do Związku Harcerstwa Polskiego odebrali od słowackich skautów podczas uroczystego przekazania. Pandemia nie przeszkodziła wielkiej międzynarodowej sztafecie, w ramach której płomień pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego obiega cały świat, niosąc nadzieję i wezwanie, by w trudnych czasach otworzyć się na pomoc drugiemu człowiekowi. Do Trójmiasta Betlejemskie Światło Pokoju trafiło 14 grudnia drogą powietrzną dzięki współpracy Chorągwi Gdańskiej ZHP z Gdyńską Brygadą Lotnictwa Marynarki Wojennej.

W poniedziałkowy poranek w powietrze wzbił się samolot M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach i ruszył do Krakowa, by odebrać stamtąd Betlejemskie Światło Pokoju oraz delegację Chorągwi Gdańskiej. Betlejemskie Światło Pokoju przybyło około południa na lotnisko w Gdyni, skąd odebrał je oficjalnie Komendant Chorągwi Gdańskiej.

„Światło służby” – razem z ogromnymi podziękowaniami za wspaniałą współpracę – zostało również przekazane Gdyńskiej Brygadzie Lotnictwa Marynarki Wojennej na ręce kmdr. pil. Andrzeja Szczotki, dowódcy załogi samolotu. Światło otrzymali także wędrownicy z Hufca ZHP Gdynia oraz reprezentacja Niezależnego Kręgu Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka”.

Z harcerskim pozdrowieniem,
phm. Aleksandra Guzik-Kobiela