Biwak Zespołu ds. etyki środowiskowej „Nadzieja”

W miniony weekend w ośrodku Leśna Stacja odbył się biwak chorągwianego Zespołu ds. etyki środowiskowej „Nadzieja”.

To był niezwykle intensywny i inspirujący czas! W końcu mogliśmy spotkać się na żywo, spędzić ze sobą trochę czasu, podszkolić się w różnych dziedzinach, a także przetestować wymagania do miana dla wydarzeń, które już wkrótce będzie miało swoją premierę!

Niedługo każde wydarzenie organizowane w Chorągwi Gdańskiej będzie mogło zdobyć miano „Jesteśmy nadzieją!” jeśli spełni określone wymagania wynikające z Polityki Środowiskowej ZHP. Udało nam się już dostrzec kilka elementów do poprawki, dzięki czemu zdobycie miana będzie jeszcze łatwiejsze.

Doszkoliliśmy się w wielu różnych dziedzinach, między innymi Celach Zrównoważonego Rozwoju czy zmianach klimatu, jednak część naszych działań póki co musi jeszcze pozostać tajemnicą, gdyż przygotowywaliśmy materiały na warsztaty dla hufców zdobywających odznakę „Tu jest nadzieja”. Pierwsze warsztaty odbędą się już w czerwcu!

Po naprawdę intensywnym czasie dyskusji, podsumowań, wymyślania i tworzenia nowych narzędzi obejrzeliśmy bajkę „Lorax”, którą serdecznie Wam polecamy (oczywiście temat bajki związany z ekologią!

Niestety nie mogliśmy spotkać się w pełnym składzie, ale liczymy, że to nastąpi już niedługo. Tymczasem naładowani nową pozytywną energią życzymy Wam dobrego tygodnia i już nie możemy się doczekać na wszystko to, co nas czeka w tym roku.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Zespół ds. etyki środowiskowej
Chorągwi Gdańskiej ZHP

Działanie dofinansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.