55. Spartakiada Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich

W zeszłym tygodniu harcerki i harcerze z naszej chorągwi mieli okazję wziąć udział w 55. Spartakiadzie Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich czyli naszym najważniejszym „wodniackim” wydarzeniu.

Zespół Pilota Gdańskiej Chorągwi ZHP zadbał o masę atrakcji, ale przede wszystkim umożliwił uczestniczkom i uczestnikom zdobywanie specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Każdy pion metodyczny dostosował program do wieku uczestniczek i uczestników. Harcerki i harcerze mieli szansę pływać na kajakach, Optymistach, uczyć się w praktyce węzłów czy uczestniczyć w regatach. Nie zabrakło też zabaw integracyjnych i warsztatów poszerzających wiedzę teoretyczną.

Dziękujemy wszystkim instruktorkom i instruktorom zaangażowanym w organizację tegorocznej Spartakiady. Mamy nadzieję, że z wieloma uczestniczkami i uczestnikami zobaczymy się podczas kolejnych wydarzeń organizowanych przez Zespół Pilota Gdańskiej Chorągwi ZHP oraz oczywiście podczas przyszłorocznej Spartakiady.

fot. Julia Kurgan i Piotr Hallmann / ZHP