Przewodnik na szlaku – szkolenie dla instruktorów ZHP Chorągwi Gdańskiej

Dofinansowanie na działania w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przeciwdziałania Narkomani dla Gminy Miasta Gdańsk na lata 2024-2026.
Termin realizacji zadania publicznego: 12.02.2024 – 31.12.2024

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji instruktorów ZHP w zakresie realizacji programów profilaktycznych poświęconych ograniczeniu używania narkotyków i innych środków psychoaktywnych w grupie dzieci i młodzieży.
Cel zostanie osiągnięty przez zorganizowanie cyklu szkoleniowego „#3maj się szlaku” składającego się z szkoleń z zakresu profilaktyki prowadzonych przez specjalistów w formie 1 zjazdu weekendowego – 18 godzin szkoleniowych -oraz spotkań popołudniowych w Domu Harcerza – łącznie – 10 godzin szkoleniowych uzupełnionych wsparciem tutora godzina na osobę.
W szkoleniach weźmie udział 10 kobiet i mężczyzn w wieku 17 – 50 lat.

Program szkolenia zawierający warsztaty i wykłady został opracowany na podstawie doświadczeń GCPU i szkoleń prowadzonych w ramach ZHP Chorągwi Gdańskiej. W zakres merytoryczny szkolenia wchodzą najistotniejsze zagadnienia profilaktyki uzależnień, uwzględniające nowe metody i nurty pracy profilaktycznej z młodzieżą z uwzględnieniem kryzysami zdrowia psychologicznego w grupie dzieci i młodzieży.