Jeden procent – wielka sprawa!

Urzędy Skarbowe czekają na przekazywanie deklaracji podatkowych. Od tego roku większość deklaracji można składać elektronicznie, do czego bardzo zachęcamy – choćby z powodu zaoszczędzonych drzew 🙂 Zachęcamy do deklarowania przekazania 1% podatku dochodowego na wybraną przez siebie drużynę. Jak to zrobić?

Cała Chorągiew Gdańska objęta jest jednym numerem w Krajowym Rejestrze Sądowym – jest to numer 0000273799. Zaś każda drużyna ma swój własny numer, który należy wpisać do rubryki "Cel szczegółowy" w deklaracji. Numer ten ma format "##/##", gdzie dwie pierwsze cyfry oznaczają konkretny hufiec, zaś dwie cyfry po ukośniku – numer konkretnej drużyny. UWAGA! Nie zawsze numer występujący obok nazwy drużyny pokrywa się z numerem znajdującym się w celu szczegółowym – taki konkretny numer jest nadawany przez komendę hufca. I… to wszystko! Odpis 1% Waszego podatku dochodowego wspomoże wybraną przez Was jednostkę 🙂 Poniżej zamieszczamy listę numerów przed ukośnikiem w celu szczwegółowym, czyli numery konkretnych hufców.

01 – Hufiec Gdańsk-Śródmieście
22 – Hufiec Bytów
25 – Hufiec Sztum
99 – Komenda Chorągwi