Instruktorska Osobowość Roku 2011 wybrana!

Jest to osoba znana wśród zuchów, harcerzy i instruktorów nie tylko w swoim macierzystym hufcu, ale też wśród innych środowisk spotkanych na pewnej pięknej, leśnej polanie. Posiada bezcenny dar, jakim jest stwarzanie atmosfery zaufania potrzebnej do współpracy pomiędzy instruktorami. Dzięki tej umiejętności krąg instruktorów Jego hufca wciąż poszerza się a ludzie, niezależnie od wieku, wychodzą  z inicjatywą współpracy i z coraz to nowymi pomysłami.

Osobowość, o której dziś mowa jest, można rzec, instruktorem wszechstronnym. Pełniąc różnorodne funkcje udowodnił, że można pogodzić wiele obszarów działalności od finansów i kwatermistrzostwa, poprzez kształcenie, pracę z kadrą i program, na zarządzaniu organizacją kończąc. To dzięki jasno określonym celom, jakie sobie stawia. W bieżącym roku Osobowość zakończyła pełnienie funkcji Komendanta Hufca, i co warto podkreślić przez cały czas pełnienia tej funkcji był przygotowywany na tę funkcję następca. Nieocenionymi  cechami Osobowości są spokój i opanowanie oraz odpowiedzialność. Może dlatego młodsi stażem instruktorzy wybierają go na opiekuna prób instruktorskich.

Jedną z pasją Osobowości niezwiązaną z działalnością instruktorską są wędrówki górskie. Pasją tą stara się niejako "zarazić" swoje córeczki przy pomocy kochającej Żony, tak aby rodzinnie móc aktywnie wypoczywać w górach.
Osobowość Roku 2011 była organizatorem Rajdów Śladami Przeszłości Gdańska, inicjatorem podpisania porozumienia i prowadzenia autentycznej współpracy z Jednostką Wojskową w Grudziądzu, współpracy z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gdańsku. W sierpniu 2011 roku Osobowość została odznaczona przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi, a uroczystość miała miejsce podczas Zlotu Chorągwi Gdańskiej ZHP, gdzie osoba, o której dziś mowa pełniła funkcję Komendanta Zlotu.

Druhny i druhowie!
Instruktorską Osobowością Roku 2011 jest hm. TOMASZ MICHAŁOWSKI!