Wędrownicy spotkają się w Kierzkowie

12.05.2012 r. w Kierzkowie rozpocznie się II Zlot Wędrowników Chorągwi Gdańskiej Jamboree on the Trail. Organizatorzy zapraszają na miejsce zlotu już od godziny 16:00.

Zlot rozpocznie się o 20:00 ogniskiem i koncertem. W niedzielę 13 maja odbedą się zajęcia, które przeprowadzą instruktorzy zaproszeni przez Referat Wędrowniczy Chorągwi Gdańskiej. Każdy znajdzie coś dla siebie – grupa rekonstrukcyjna, warsztaty dziennikarskie, artystyczne, retoryczne, Impreza Na Orientację o tytuł najlepiej zorientowanego wędrownika w chorągwi. Impreza zakończy się w niedzielę około godziny 15:00 wspólnym apelem.

Jamboree On The Trail (w skrócie JOTT) jest dniem, w którym wszyscy skauci na całym świecie wyruszają w drogę. Wychodzą na szlak, aby poznać lepiej swój kraj, związać mocniej więzami przyjaźni, poczuć łączność z innymi skautami na całym świecie. Aby po prostu pobyć razem. Bez względu na wiek, na formę wędrówki, jaką wybiorą, odległość, jaką przemierzą, wszyscy zmierzają w tym samym kierunku: „przez skauting ku lepszej przyszłości”.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem przedsięwzięcia.

phm. Janosz Józefczyk

Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP