Seminarium Komendantów Hufców w Orkuszu

W dniach 7-9 września w pięknych okolicznościach przyrody Bazy Obozowej Hufca ZHP Kwidzyn "Skaut" odbyło się seminarium Komendantów Hufców. Obecni byli przedstawiciele 13 Hufców.  Rozmawiali na temat pracy z kadrą na poziomie Hufców i Chorągwi oraz o kształceniu drużynowych i jego nowych formach. Poruszono również temat wspólnoty Hufców Chorągwi Gdańskiej ZHP.

Fot. Hanna Piotrowska
Po południu odbyły się zajęcia rekreacyjne. Chętni udali się z druhną Renatą na żeglugę po jeziorze Orkusz. Pozostali  cieszyli się słońcem na pomoście oraz wraz zdruhem Markiem udali się na spacer po ścieżce przyrodniczej wokół Bazy Skaut.

Wieczorem omówione zostały sprawy organizacyjne. Ważniejsze z nich to (zawarte również w Żółtym Biuletynie):
– Propozycja Programowa „Bohaterowie Gdańskiej Chorągwi ZHP” na rok harcerski 2012/2013
– Możliwość zdobywania honorowego miana – „Drużyny Grzesiakowej”/ „Gromady Kamykowej”
– Chorągwiany Przegląd Piosenki
– XXIX Rajd Rodło.

Fot. Hanna Piotrowska
Na zakończenie druhna Dorota poprowadziła kominek o postawach harcerskich. Metoda zuchowa doskonale sprawdziła się również w przypadku instruktorów! Śpiewanie i  dyskusje trwały do późnych godzin wieczornych.

Planowane są kolejne seminaria w tej formie. Następna zbiórka komendantów będzie jednak „zwyczajna” – w Domu Harcerza w sobotę, 20 października. Drogie komendantki i komendanci oraz programowcy Hufców – rezerwujcie już termin w kalendarzu!

Zdjęcia i filmiki z seminarium pojawią się już wkrótce!

phm.Marta Bednarska
za- ca rzecznika prasowego