40-lecie „Płomieni”

W minioną sobotę Hufiec ZHP Kwidzyn im. Kwidzyniaków uroczyście obchodził uroczystość 40-lecia Kręgu Seniorów i Starszyzny harcerskiej Płomienie im.hm.Z.Dudulewicz.

W gronie przyjaciół Kręgu na czele z władzami miasta i powiatu, delegacji drużyn i Komendy, usłyszeliśmy gawędę o Kręgu Płomienie wygłoszonej przez hm. Barbarę Łukaszewicz. Wszystko okraszone anegdotami i piosenkami z instruktorskiego śpiewnika. Była wspaniała atmosfera i moc szczerych i wzruszających życzeń.

Życzymy kolejnych lat w płomiennym Kręgu, radości z przebywania razem i doświadczania na co dzień przyjaźni i braterstwa. Jak mówił dh S.Mirowski: „Instruktorem nie można być bez charyzmy. Instruktor być musi trochę nawiedzony, żeby za sobą porwał innych. Niech mu bratni krąg instruktorski w tym pomaga , niech go umacnia przez akceptację, gdy zasłużył, przez krytykę – gdy potrzeba…”

Służba, radość i śpiewanie = Płomienie!

hm. Dorota Łoś
Hufiec ZHP Kwidzyn