Wyróżnienia dla harcerskich wolontariuszy w Słupsku

14 grudnia w Filharmonii Sinfonia Balitica w Słupsku odbyła się jubileuszowa XV Gala Wolontariatu, czyli wyróżnienia dla najaktywniejszych wolontariuszy laureatów konkursu "Barwy Wolontariatu".

Nasi instruktorzy również otrzymali podziękowania, wśród nich były hm. Krystyna Anuszkiewicz, hm. Małgorzata Stachyra, hm. Anna Stachyra, phm. Magdalena Skóra, oraz pwd. Teresa Went. Hm. Anna Stachyra została jednym z pięciu laureatów regionalnego konkursu „Barwy Wolontariatu”, a jej kandydatura została wysłana do Warszawy do etapu ogólnopolskiego. Wyróżnienia i dyplomy otrzymały także stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Komendant Hufca ZHP Ziemi Słupskiej hm. Grzegorz Stachyra odebrał także takie wyróżnienie.

Impreza organizowana rokrocznie przez Regionalne Centrum Wolontariatu ze Słupska ma na celu podziękowanie wolontariuszom zrzeszonym w organizacjach pozarządowych, klubach wolontariusza za ich codzienną pracę w ożywianie otaczającej nas rzeczywistości. Konkurs "Barwy Wolontariatu" kierowany jest do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch wolontarystyczny w Polsce.

hm. Grzegorz Stachyra
Komendant Hufca ZHP Ziemi Słupskiej