Jak zapalić wypalonych, jak nie zgasić napalonych?

W sobotę, 20 kwietnia, w Domu Harcerza na seminarium "Jak zapalić wypalonych, jak nie zgasić napalonych?" spotkali się żądni wiedzy instruktorzy, którzy wspólnie dyskutowali nad pomysłami na skuteczną motywację swojej kadry.

Impreza rozpoczęła się od wystąpień panelistów –

phm. Natalii Błońskiej, która przybliżyła nam kwestie związane z psychologią motywacji;
phm. Agaty Grzywacz, której przedmiotem wystąpienia były dokumenty związane z motywacją kadry w ZHP;
hm. Tomasza Michałowskiego, który podzielił się doświadczeniami i swoimi pomysłami na pracę z kadrą.
Następnie uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy w zależności od aktualnie pełnionej funkcji – Drużyna/Gromada – dowodził hm. Artur Lemański, Szczep/Hufcowy Zespół Instruktorski – dowodził hm. Artur Glebko  i Hufiec+ – dowodził hm. Tomasz Michałowski. Pod czujnym okiem (i uchem) specjalistów od pracy z kadrą uczestnicy seminarium mieli okazję, aby w mniejszych grupach podyskutować o dobrych praktykach motywujących kadrę.

Na spotkaniu pojawili się reprezentanci siedmiu hufców naszej chorągwi: Hufiec Gdańsk-Śródmieście, Hufiec Gdańsk Wrzeszcz-Oliwa, Hufiec Gdańsk-Portowa, Hufiec Sopot, Hufiec Kwidzyn, Hufiec Gdańsk-Przymorze, Hufiec Wejherowo oraz 2 hufców „zagranicznych”: Hufiec Szczecinek i Hufiec Łódź-Górna.
Wielu instruktorów podkreśliło, iż seminarium było za krótkie. Temat motywacji zdaje się być tematem „niewyczerpywalnym”, a przy takim zagęszczeniu instruktorów ZHP na m² nie sposób było w 195 minut (odliczając 15 minut przerwy) chociażby dotknąć wszystkich ważkich kwestii. Ale… To jest pomysł na kolejną edycję!

Galeria zdjęć na naszej stronnie na FB – TUTAJ.

phm. Krystyna Król
Komendantka Szczepu Burza
Hufiec ZHP Gdańsk – Śródmieście

Organizatorka seminarium instruktorskiego
"Jak zapalić wypalonych, jak nie zgasić napalonych?"