Pierwsze oficjalne spotkanie „Greeters Polska”

Pierwsze oficjalne spotkanie „Greeters Polska” w Południku 18 odbędzie się już w piątek 14.03.2014 o godzinie 18.00. W trakcie spotkania będzie możliwość zapoznania się z ideą, założeniami i programem projektu. Gorąco zapraszamy wszystkich podróżujących!

Chyba każdy przyjeżdżając do obcego miasta zastanawiał się, jak dobrze spędzić w nim czas. A gdyby poza znanymi wszystkim „must see”, poznać miasto dodatkowo od drugiej strony, „okiem” mieszkańca? Projekt „Greeters Polska” jest propozycją dla podróżujących, otwartych, trochę ciekawskich i niekonwencjonalnych. Ma na celu rozpropagowanie w kraju idei pasjonatów miasta i regionu poprzez stworzenie internetowej bazy wolontariuszy, którzy nie tylko doradzą i pomogą odnaleźć się przyjezdnym w nowym mieście, ale chętnie pokażą nietypowe, często nieznane miejsca. Rozpoczynamy od Gdańska!

Zespół „Greeters Polska” to grupa młodych, energicznych, pasjonujących się światem ludzi, którzy nie zapominają jednak o własnym podwórku. Całemu zamieszaniu winni są harcerze z Gdańskiego Harcerskiego Kręgu Akademickiego „Flavio Note”, a związana z nim działalność została wsparta finansowo przez Komisję Europejską, w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

phm. Marcin Olszewski