Ogólnopolska Ksiega Gromad

Rok 2014 jest dla ruchu zuchowego niezwykle ważny! Mija bowiem 100 lat od powstania w Polsce pierwszej gromady.

Druhno Drużynowa, Druhu Drużynowy zuchowy! Pamiętaj o tej wyjątkowej rocznicy w działaniach swojej gromady. Postaraj się zrobić wszystko, by mieć poczucie, że godnie uczciliście to stulecie. Niech ten rok zapisze się w historii Waszej gromady jako niezwykły i wyjątkowy. Twoja praca jest ogromnie ważna, pracujesz w pionie zuchowym, który stanowi podstawę harcerstwa. To Ty jesteś wodzem swoich zuchów. Od Ciebie zależy wszystko.

W tym wyjątkowym roku zjednoczmy polskie gromady we wspólnym przedsięwzięciu, jakim jest Ogólnopolska Księga Gromad. W załączniku znajdziesz szczegóły dotyczące akcji.

Wpis do Księgi jest prosty i mieści się zaledwie w dwóch krokach. Zaangażujcie się i pokażcie światu, że jesteście i działacie. Twoja rola w akcji jest ogromna, bo bez Ciebie zuchy się nie zorganizują.

Ruch zuchowy przetrwał w prawie niezmienionej formie aż 100 lat. Dziś to my tworzymy historię. To jest nasz czas! Dopilnuj, by po tej rocznicy zostawić wyraźny ślad
zarówno w swojej gromadzie jak i Związku Harcerstwa Polskiego.

Czuwaj! Czuj!
phm. Monika Glanowska