Zlot Betlejemski

W ostatni czwartek harcerki i harcerze ze Starogardu Gdańskiego wyruszyli do Zakopanego po Betlejemskie Światło Pokoju. Przemierzyliśmy okolo 700 kilometrów w JEDNYM celu – przywieźć Betlejemskie Światło Pokoju na Pomorze. Uczestniczyliśmy w Zlocie organizowanym przez Hufiec Podhalański. Zdobyliśmy Morskie Oko, braliśmy udział w Koncercie Światła, dobrze się bawiliśmy podczas warsztatów z malowania światłem, a nawet spotkaliśmy starszego pana, który znał Olgę Drahanowską-Małkowską. Jednak najważniejsze, co przeżyliśmy w trakcie tych trzech dni, to  przejęcie Światła prosto z Betlejem na polanie w Głodówce. Później warty przy płomyku, ostatnie pożegnanie z Zakopanem i powrót do domu. Dziś Betlejemskie Światło Pokoju jest bezpieczne w naszych rękach, na terenie Gdańskiej Chorągwi ZHP.

Oficjalne przekazanie
Już 18. grudnia Betlejemskie Swiatło Pokoju zostanie przekazane reprezentacjom hufców i gdańszczanom na Długm Targu przy pomniku Neptuna w Gdańsku. Zapraszamy wszystkich ze świecznikami, latarenkami, czymkolwiek, by móc zapewnić sobie przy wigilijnym stole tegoroczne BŚP!

pwd. Wiktoria Guz
Hufiec Starogard Gdański